Jmenuji se Silvie Stříbrná

Spolu s mými blízkými již řadu let budujeme Rajskou zahradu Kobylka, která je ukázkou našich znalostí a zkušeností v praxi a pro nás je zdrojem užitku i krásy. A také poučení, protože stále je se čemu učit.

  • mnoho let se zabývám rostlinami teoreticky i prakticky (od bylinek až po stromy, užitkové i okrasné)
  • dokončila jsem dálkové studium VOŠ zahradnické v Mělníku - obor Zahradní a krajinná tvorba (absolventská práce na téma: Trvalky jako ekonomické řešení podrostu stromů a keřů)
  • prošla jsem Výcvikem permakulturních designérů (bez aspirace na certifikaci) u Jaroslava Svobody (www.ekozahrady.com)
  • absolvované kurzy Design jedlého lesa a Design rodových statků
  • další aktivity - např. ryté sklo - technika vasa diatreta - (v současnosti pozastaveno, zabývám se něčím jiným:-), 

 

Rajská zahrada Kobylka

má rozlohu přes půl hektaru (cca 6.500 m2) a nalézá se v Českém ráji u Turnova. 

Svou lásku a péči jí věnujeme již několik let a ona nám dává svou krásu a své plody. Pěstujeme zde ovoce a zeleninu pospolu s květinami, jsou zde velké staré stromy i květnatá louka (sušíme ji na seno pro oslíka), na poli experimentuji s pěstováním obilí a dalších plodin (bezorebné pěstování, minimální kultivace). Vše bez umělé chemie, pěstované v souladu s přírodou.

Cíl 1. Slouží nám jako zdroj zdravé a dobré potravy, přebytky občas nabízíme k prodeji. 

Cíl 2. Slouží také jako ukázka a inspirace pro vytváření dalších rajských zahrad, kde lidé žijí volně a svobodně z plodů své tvůrčí práce, co nejméně závislí na umělém systému.

Chcete-li, přijeďte se podívat. Abych se vám mohla věnovat, domluvme si termín vaší návštěvy na uvedené kontaktní e-mailové adrese. 

 

Navštivte Rajskou zahradu

Jedná se o:

  • Rajská zahrada Kobylka - zde je popsána i s fotkami její historie, koho zajímá současnost, přijeďte se podívat (návštěvníkům otevřena po předchozí domluvě od léta 2011)
  • Projekt Rajská zahrada - hledání vztahu člověka a přírody